Betül Yetiş

Yoga Alliance Onaylı Yoga Eğitmeni

1971 yılında Ankara'da doğdum.

Çocukluğumdan beri hep sporun içinde oldum; ilkokulda masa tenisi, cimnastik, ortaokul, lise ve üniversite yıllarında lisanlı basketbol oyunculuğu vs. Bu zamana kadar da hep sakatlanmalar ile beraber bazen ara versem de spor yapmayı hiç bırakmadım ta ki Yoga ile tanışana kadar.

Yoga ile tanışmamız 1999 yılında yüksek lisans eğitimi için gittiğim ve sonrasında çalışmaya başladığım Amerika’da, 2001 yılında Sri Lanka’lı iş arkadaşım Ravi sayesinde oldu. Yoga ile kendimi her geçen gün daha da iyi hissettim. Yoganın hissettirdiği o zamana kadar yaptığım tüm sporlardan çok daha farklı bir şeydi. Nasıl tarif etsem? “Su içmek” gibi...

2005 senesinde Türkiye’ye döndüm ve daha da yoğun iş temposu içerisinde fırsat buldukça yogaya zaman ayırmaya çalıştım.

10 sene sonra radikal bir karar ile her şeyi bırakıp Kaz Dağları’na yerleştikten sonra 2016 senesinde Alper Bayraktar guruyu bulabildim. Yoga eğitmenlik eğitimi sürecine onun ile başlamış olmak ve eğitim kurumumuzda yardımcı eğitmen olarak devam etmek benim için çok büyük bir şans.

Bu süreçte;
RYS 200 Yoga Alliance 200 saat Temel Yoga Eğitmenliği
RYS 300 Yoga Alliance 300 saat İleri Seviye Yoga Eğitmenliği
RPYS Yoga Alliance Hamile Yogası Eğitmenliği
RCYS Yoga Alliance Çocuk Yogası (2-7 Yaş) Eğitmenliği
RCYS Yoga Alliance Çocuk Yogası (8-15 Yaş) Eğitmenliği
GYROKINESIS(R) Level 1 Certification eğitimlerini Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde tamamladım.

İster ruhani bir yol ya da psikolojik ve fizyolojik faydaları için uğraşı olsun, yoga benliğimiz ve dünyamız hakkında daha derin bir deneyim geliştirebilmek için takip edilen bir felsefe sistemidir. Ve bu beni gerçekten iyi hissettiriyor.

Ve biliyorum ki, Alper Bayraktar gurunun da her zaman dediği gibi;

“daha Yoga yeni başlıyor.”

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde verdiğim eğitimler: