Sercan Cihan

Yoga Alliance Onaylı Yoga Eğitmeni

1980 Ankara doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da, yüksek öğrenimini ise Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Yüksekokulu'nda 2000 yılında tamamlamıştır. Takip eden yıllarda arkeolojik kazılarda "restoratör" olarak görev almış ve sanatla uğraşmıştır. 2005 yılında sektör değiştirerek, 13 yıl Türkiye’nin bayrak taşıyan hava yolunda "kabin memurluğu" yapmıştır. 

2010'lu yılların başında -içerisindeki sorulara cevap bulmak için- bireysel gelişim alanına yönelmiştir. Birçok eğitim almaya başlamış, yoga ile tanışmış, yurtiçi ve yurtdışında farklı ekollerin seanslarına katılmıştır.

Kişisel gelişim alanında aldığı sertifika eğitimleri; 

“Kapsamlı Yaşam Koçluğu” 64 saat

“Beden Dili ve Mikro ifadeler” 144 saat

“NLP Uygulayıcılığı” 64 saat

MEB onaylı “Eğiticinin Eğitimi” 30 saat

ICF onaylı 5/12 yaş “Koçluk Oyun Araçları Eğitmenliği” 28 saat

Yoganın gerçek değerini anlaması; 2017 yılında katıldığı "Çocuk yogası eğitmenlik eğitimi" sayesinde olmuştur. Alper Bayraktar ve Etkin İnsan sayesinde yogayı hayatına dahil ederek, içselleştirmeye başlamış ve eğitimler almaya devam etmiştir.

2018 yılından bu yana Marmaris'te yaşamaya başlamış, yoga eğitmenliği ile hayatında daha dengeli ve uyumlu bir akış sağlamıştır. Marmaris'te okullarda ve stüdyolarda "Çocuk Yogası" seansları ve sağlık kamplarında "Yoga Terapi" seansları düzenlemektedir.

Yaşantısını her daim kendisini geliştirerek ve öğrenmeye devam ederek geçirmeyi ilke edinmiş ve edindiği bilgilerin ışığında paylaşımlar yaparak sağlıklı gelişimin elçisi olmayı hedeflemektedir.

Etkin İnsan'da tamamladığı eğitimler;

95 saat Çocuk Yogası Eğitmenliği 

Bali’de 200 saat Yoga Eğitmenlik Eğitimi

IAYT onaylı 500 saat Yoga Terapi Eğitimi 

Etkin İnsan Gelişim Enstitüsü'nde verdiğim eğitimler: